Posjet prijatelja iz Danske

Od 20. srpnja do 17. studenoga 2019. u Blatu se provodi edukacijski program na temu principi „ABA terapije“ u organizaciji naše Udruge uz partnere Osnovnu školu Blato i Dječji vrtić Blato.

Edukaciju provode Mia Topić, mag. rehab. educ. i Ena Sabolić učitelj, mag. prim. edu , a kompletno financiranje je preuzeo Fond iz Danske u vlasništvu Margit Nielsen.

Ovim povodom otok Korčulu i naše mjesto posjetili su naši dragi dobročinitelji iz Danske. Zajedno smo šetali ulicama našeg mjesta družeći se i razmjenjujući iskustva uživajući u ljepotama ljetnog dana i Blata.

U prostorijama vijećnice Općine Blato naše goste i nas primio je Načelnik Ante Šeparović. U prigodnom obraćanju, Načelnik je poželio ugodan boravak gostima izrazivši zahvalnost na dobroj suradnji s Fondacijom iz Danske i doprinosu Udruge Vincenca našoj zajednici.

Potom su se obratili ravnatelj Osnovne škole Blato, Tonči Padovan te Mia Topić, mag. rehab. educ jedna od provoditeljica edukacije.

Uslijedila je razmjena poklona i neformalno druženje uz prigodan domjenak.

Ovim putem upućujemo iskrenu zahvalu svima koji su sudjelovali u organizaciji boravka naših prijatelja u Blatu.

Posjet prijatelja iz Danske